EN | TRGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
marcegaglia specialties Turkey
marcegaglia-your-steel-partner-worldwide
 

Avrupa Çelik Konferansında Antonio Marcegaglia: Çelik için zayıf talep

Başkan ve CEO Antonio Marcegaglia, 28, 29 ve 30 Ekim tarihlerinde çelik marketinin eğilimlerinin analiz edildiği, Milano'da World Steel Dynamics tarafından düzenlenen "European Steel Conference" konuşmacılarından biri oldu.

 

Antonio Marcegaglia “Günümüzdeki krizin arkasında yatan esas sebep Avrupa çelik sektörünün zayıf talebi fakat fazla ithalat yapılmasıdır.”, diye belirtti. “Bu yüzden Avrupa dünyanın en düşük fiyatlı pazarı haline geldi; talep 2019 yılının ikinci yarısında da düşüştedir.

 

Marcegaglia, “Mevcut durum için bir diğer sorun ise, Avrupalı ​​üreticilerin kapasite yönetimi açısından esnekliklerinin zayıf olmasıdır. ​​Üreticiler, arzlarını talep edilen düşüşe uyarlama konusunda biraz yavaşlar fakat sadece son zamanlarda üretimde önemli bir azalmaya şahit olduk.”, diye ekledi ve talepteki ilkbaharda hatta daha da erken olması öngörülen mevsimsel artışlar göz önünde bulundurulduğunda bu kapasite düşüşünün (6 milyon ton civarında) çok yakında hissedilmesini beklediğini belirterek devam etti.

 

Sektördeki beklentilerden bahseden Antonio Marcegaglia daha fazla düşüşe mahal kalmadığı için fiyatların ve talebin artışa gitmesi gerektiği düşüncesindedir.

 

Antonio Marcegaglia'nın "European Steel Conference'ta" Class CNBC ile yapmış olduğu ropörtajı buradan izleyin.

Share on:

<< HOME
 
 
  term of use | privacy policy | cookie policy | P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa 

Gündemimizi takip etmek ister misiniz?

Evet

Marcegaglia Tr'den bilgilendirici mesajlar almayı ve gizlilik politikasını okuduğumu kabul ediyorum.

Hayır

Hayır, ilgilenmiyorum.

-