EN | TRGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
marcegaglia specialties Turkey
marcegaglia-your-steel-partner-worldwide
 

"Casa Marcegaglia" projesi sunuldu

MARCEGAGLIA GROUP

Her yıl işlenen 5,8 milyon ton çeliğin dönüşümünde dünya çapında lider oyuncu olan Marcegaglia, dünya genelinde 6.500 çalışanı ve 25 fabrikasıyla çalışmakta ve 15.000'den fazla müşteriye her gün 5.500 kilometrelik paslanmaz ürün üretmektedir. 2018 yılında, ana faaliyetlerinin cirosu (% 95) ve çeşitlendirilmiş  faaliyetleri

(% 5)  411 milyon FAVÖK ile (386 milyon avrosu Marcegaglia Steel'e atfedilmiş) 5,3 milyar avroyu aştı. 1959 yılında Steno Marcegaglia tarafından kurulan şirketin, merkez ofisi Gazoldo degli Ippoliti'dedir (Mantova) ve tamamen eşadlı Mantua ailesi tarafından kontrol edilmektedir: aynı zamanda her ikisi de kurumun başında CEO olan başkan Antonio Marcegaglia ve başkan yardımcısı Emma Marcegaglia, 2013 yılında babalarının bayrağını ele alarak, grubun yenilik ve sürekli gelişimini garanti altına almak ve pazardaki liderliğini pekiştirmek için birlikte katkıda bulundular. Grup çeşitli kurumsal birimlerini iki ana holding şirketinde yapılandırılmıştır. Marcegaglia Steel (temel iş faaliyetlerini içeren) ve Marcegaglia Investments (çeşitlendirilmiş faaliyetler üzerine) başta çelik sektörüyle birlikte inşaat, şantiye, ev eşyaları ve aletleri, elektromekanik, turizm ve gayrimenkul gibi çeşitli sanayi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

2019'da Marcegaglia group, İtalya ve Avrupa'daki üretim zincirinin ana fabrikalarının faaliyetlerini güçlendirmek için önümüzdeki beş yıl boyunca yaklaşık 600 milyon avroluk bir yatırım planı başlattı.

MARCEGAGLIA GROUP, KURULUŞUNUN 60. YILINI KUTLAYACAK

Marcegaglia group, bu yıl kuruluşunun 60. yıldönümünü firmayı sektöründeki başarısına ve dünya liderliğine yönlendirmeye katkıda bulundukları için çalışanlarını ilgilendirecek bir dizi girişim ve etkinlikle, ve İtalya'da ve dünyanın en fakir bölgelerinde insan dayanışma alanındaki faaliyetlerini genişleten ve özellikle kendi toplumlarının bulunduğu topraklarında esas temeli karlı gelişimlerinin devamlılığını desteklemek olan Marcegaglia Vakfı 'nı kutlayacak.Marcegaglia group en büyük kutlama taahhüdünü, bugün "çelik dönüşümünde dünya başkenti" haline gelen Mantova topraklarına önemli bir yenilikçi oluşum olan "Casa Marcegaglia" 'nın, şirketin tüm tarihçesini, sanatsal, kültürel, ekonomik ve sosyal değerlerini onore edişini ifade etmek için saklayacak.

 CASA MARCEGAGLIA

"Casa Marcegaglia" kalıcı bir müze yapısından oluşacak ve Gazoldo degli Ippoliti'de sanayi grubunun kendi genel merkezinde 1.300 metrekarelik bir alan kaplayacak. Büyük müze kompleksi, kurucunun ailenin, ve Marcegaglia şirket tarihçesinin geçmiş dönemlerin her birindeki gelişimini, dinamik bir hikaye ile izleyecektir. Sergi güzergahı, her biri çeşitli interaktif enstalasyonlar ve çok işlevli, görsel anlatımlı alanlar ile donatılacak olan sekiz tematik aşamada ortaya çıkacaktır. Parkın önündeki geniş ağaçlarla çevrili alandan başlayarak, tüm çevreye yeni bir manzara getirecek, yer yer durulup iç mekanlarda sergilenen farklı içeriklerin bazı görüntüleri keşfedilebilecek. Girişte, konuklar çelik ve camdan yeni bir yapı olan yelkene girerek, Zhang Huan'ın "Buddha of Steel Life" tasarımı tarafından ve arka arkaya daha fazla içeriklerle karşılanacak. Çeliğin sanat ve kültüre dönüşmek için şekil değiştirdiği binanın merkezin eulaşırken, konferanslar, aytışmalar ve çeşitli filmlerin gösterimi için kullanılacak bir tiyatro salonu bulunacak. İçeride, tarih, zengin eserler, anılar incelenip, kurucunun olağanüstü insan ilişkileri ve girişim maceralarına tanıklık edilebilecek ve dünyanın en geniş yarı işlenmiş ve işlenmiş çelik ürün yelpazesinin "made in Marcegaglia" özelliği çerçevelenecek. Grubun çalışanlarının çok metodlu eğitiminde oldukça özelleşmiş bir Akademi ve tarih ve teknik arşivi sürekli güncellenen dijital bir kütüphane, şirket ve bölge için de büyük önem taşıyan girişimci ve kurumsal bir gerçeklikle yolculuğun son aşamaları olacak.

2020 yılında gerçeleşecek olan "Casa Marcegaglia"projesi, Politecnico di Milano'da mimari tasarım profesörü olan mimar Vittorio Longheu tarafından tasarlanırken, küratörlüğü ve sergi geliştirme görevini sanat tarihçisi Elisabetta Pozzetti üstlenmiştir.

Rinaldo Arpisella

Marcegaglia Group Kurumsal İlişkiler İletişim Direktörü - Dış İlişkiler - Basın Ofisi

via Giovanni della Casa, 12 • 20151 Milano, MI - İtalya

tel +39 02 30704280 • mobil +39 335 8001744 • fax +39 02 3087421

rinaldo.arpisella@marcegaglia.com • www.marcegaglia.com

 

Alessandra Ornati

İletişim Yönetimi Marcegaglia Group Sekreterliği

via Giovanni della Casa, 12 • 20151 Milano, MI - İtalya

tel +39 02 30704258 • mobil +39 331 6916970

alessandra.ornati@marcegaglia.com • www.marcegaglia.com

Share on:

<< HOME
 
 
  term of use | privacy policy | cookie policy | P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa 

Gündemimizi takip etmek ister misiniz?

Evet

Marcegaglia Tr'den bilgilendirici mesajlar almayı ve gizlilik politikasını okuduğumu kabul ediyorum.

Hayır

Hayır, ilgilenmiyorum.

-