EN | TRGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
marcegaglia specialties Turkey
marcegaglia-your-steel-partner-worldwide
 

Marcegaglia Dünyanın en büyük güneş enerjisi santrali için çalışıyor

Marcegaglia Specialties dünyanın en büyük tek siteli CSP (Concentrating Solar Power) güneş enerjisi konsantrasyon sistemini oluşturulmak için çalışıyor.

Proje, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrindeki Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Solar parkının geliştirilmesinin dördüncü aşaması olan Noor Enerji 1 projesidir.

Toplam maliyeti 3,9 milyar dolar olan proje CSP teknolojilerinden 700 MW ve 250 MW fotovoltaik enerji üretimi içermektedir. Tamamlandığında, Dubai'de 320.000'den fazla eve temiz enerji sağlayacak ve karbon emisyonlarını yıllık 1,6 milyon ton azaltacaktır.

Acwa Power tarafından DEWA (Dubai Elektrik ve Su Kurumu), EPC olarak (Electric Group Corporation) Shanghai ve güneş alanı teknolojisi sağlayıcısı olarak Abengoa Energia ile yakın işbirliği içinde geliştirilen sistem, Rioglass Solar temperli ayna ve güneş alıcı teknolojilerini kullanacak.

Metaltubi (Eusider grubu) aracılığıyla, tesisin güneş enerjisi kolektörleri yapmak için kullanılan 6.000 ton paslanmaz çelik borunun bir kısmını Marcegaglia Specialties sağlıyor.

Tüpler işlenir ve 3 seramik katmanla kaplanır, daha sonra daha büyük cam tüplerin içine yerleştirilir. Paslanmaz çelik boruların içinde, 380°C sıcaklığa ulaştığında enerji biriktiren buhar jeneratörlerine ulaşan parabolik oluklar tarafından ısıtılan yağ akar.

Ouarzazate'deki (Fas) Noor 1 CSP termodinamik güneş enerjisi kompleksinde ve Kathu'nun (Kuzey Kap, Güney Afrika) yakınında bulunan Kathu Solar Park CSP termik enerji santralinde edinilen deneyim sayesinde, Marcegaglia hidrolik sektörü için dünya standartlarında bir partner olduğunu doğruladı.

Share on:

<< HOME
 
 
  term of use | privacy policy | cookie policy | P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa 

Gündemimizi takip etmek ister misiniz?

Evet

Marcegaglia Tr'den bilgilendirici mesajlar almayı ve gizlilik politikasını okuduğumu kabul ediyorum.

Hayır

Hayır, ilgilenmiyorum.

-