EN | TRGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
marcegaglia specialties Turkey
marcegaglia-your-steel-partner-worldwide
 

Tedarik zinciri incelemesi: Endüstri 4.0 için yeni geliştirmeler

Marcegaglia, daha yakın bir ilişki için dahili süreçleri, müşteri hizmetlerini (kapasite ve yanıt hızı açısından) ve tedarikçilerle iletişim sürecini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle, pazara olan yanıtını daha da geliştirmek için şirket tedarik zincirini bütünüyle elden geçirmektedir: bu, Endüstri 4.0 için önemli bir yatırım demektir.

Bu bakımdan en önemli proje, tedarik zinciri sürecinin, planlama aşamasının en başından başlayarak, üretim planlama ve süreç optimizasyonuna kadar üretim planlama ve programlama açısından gözden geçirilmesidir. Bu, Marcegaglia'nın, hem hacim hem de ciro bakımından şirketin en büyük iş kolundan, yani karbon çeliği ürünlerinden başlayarak gerçekleştirdiği karmaşık bir dönüşümdür. Proje, şirketin karakteristik yönetiminin büyük bir bölümünü kapsamaktadır: yani satış, üretim, planlama ve programlama gibi şirket fonksiyonları.

Tamamen bilgisayarlı tedarik zinciri ve fabrikanın şirket ve tesislerden oluşan birleşik bir ağ ile bağlanması, IoT ve Endüstri 4.0 açısından süreçlerin yeniden geliştirilmesi için bir ön koşuldur.

Endüstri 4.0 modeline bağlı kalınması, daha iyi ürün, müşterilerle paylaşılacak daha fazla ürün bilgisi, üretim döngüleri hakkında daha fazla ve daha üst düzey bilgiler, pazardaki nüfuz ve iş geliştirme seviyesinin artması ve daha fazla sonuç odaklı olma ile neticelenebilir.

Bu nedenle tedarik zincirinin gelişmesine, üretim döngüsü verimliliğinin artması ve fabrikada, piyasada ve Marcegaglia ekosisteminde olup bitenlere dair daha yüksek bir farkındalık eşlik etmelidir: 4.0 modeli tüm şirkete ve ortaklarına, işbirliği modelleri ve hizmetleri konusunda olabildiğince gerçek zamanlı faaliyetler ve bilgiler sunar.
Şirket özellikle, uygun şekilde standartlaştırılmış ve doğru ayrıntı düzeyinde bilgi toplayacak, üzerinde çalışılabilir bir veritabanı oluşturmak için, fabrikada ekipman, sensör ve PLC’leri (programlanabilir mantık denetleyicileri) destekleyebilen bir teknolojiyi tanımlamak için çalışmaktadır.

Share on:

<< HOME
 
 
  term of use | privacy policy | cookie policy | P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa 

Gündemimizi takip etmek ister misiniz?

Evet

Marcegaglia Tr'den bilgilendirici mesajlar almayı ve gizlilik politikasını okuduğumu kabul ediyorum.

Hayır

Hayır, ilgilenmiyorum.

-