TRGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
marcegaglia specialties Turkey
marcegaglia-your-steel-partner-worldwide
 

Tensil-Pro: Marcegaglia'nın yenilikçi çevrimiçi ölçüm cihazı patentlendi

Marcegaglia Carbon Steel, çeliklerin gerilme özelliklerinin ve metalik malzemelerin mikroyapısal özelliklerinin sürekli olarak ölçülmesini sağlayan yeni Tensil-Pro sistemi için patentini tescil ettirdi.

 

TENsile-sturucture PROperties (Tensil Yapı Özellikleri)nin kısaltması olan Tensil Pro sistemi fiziksel denklemler vasıtasıyla mekanik ve mikroyapısal özellikleri yüzey haddesi ve çekme işlemlerinin verilerine dayanarak değerlendirebilen matematiksel bir modeldir.

 

Ayrıntılı olarak tespit edilen metalurjik özellikler çekme direnci, akma dayanımı, CAL/HDG fırınındaki östenit kısmı (Feral denklem vasıtasıyla), nihai üründeki ferrit tane büyüklüğü, ve hem iki fazlı çelikler hem de östenitik paslanmaz çelikler için yeniden kristalize edilmiş kısım ve martensit oranıdır .

 

Tensil-Pro'nun yenilikçi karakteri, cihazın östenitik paslanmaz çeliklerde ve alüminyum alaşımlarında da kullanılma olasılığı ile doğrulanmaktadır. Şu anda, bu malzemeler için yukarıda listelenen metalurjik özellikleri sürekli olarak ölçebilecek hiçbir cihaz yoktur.

Online ölçüm için geliştirilen model, verimli bir tavlama işlemiyle istenen mikro yapıyı elde etmeyi sağlar, düşük genel enerji tüketimini korurken mekanik özellikleri ve yüksek dayanımlı çeliklerin şekillendirme yeteneğini geliştirir.

 

Bu patent, Marcegaglia'yı üretim süreci boyunca detaylara ve kaliteye büyük önem vererek önder bir pazar lideri yapan sürekli ve devam eden araştırmaların sonucudur.

Share on:

<< HOME
 
 
  term of use | privacy policy | cookie policy | P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa 

Gündemimizi takip etmek ister misiniz?

Evet

Marcegaglia Tr'den bilgilendirici mesajlar almayı ve gizlilik politikasını okuduğumu kabul ediyorum.

Hayır

Hayır, ilgilenmiyorum.

-