Marcegaglia, 2020 (Global Awards for Steel Excellence) ödülleri kazananları arasında

29 Temmuz 2020

Marcegaglia, 2020 (Global Awards for Steel Excellence) ödülleri kazananları arasında

Fastmarkets sponsorluğunda “2020 Global Awards for Steel Excellence” vesilesiyle Marcegaglia, iki yenilikçi proje olan Tensil Pro ve Smart Line sayesinde üç farklı kategoride 5 uygulama sundu. Birincisi tamamen Marcegaglia Ravenna tarafından tasarlanıp ve geliştirilirken, ikinci proje ise Fives ile verimli bir işbirliğinin sonucudur.

Ödül töreni 24 Temmuz’da New York’tan internet bağlantısıyla gerçekleşti.

Marcegaglia Ravenna “En İyi Operasyonel Geliştirmeler” ödülünü alırken Fives ve Marcegaglia ikilisi “Bilgi Teknolojisi Hizmetleri” ödülünü kazandı.

Bu ödüller, araştırma ve geliştirmenin son yıllarda Marcegaglia Grub’un da üstlendiği, süreçlerin sürekli iyileştirilmesine ve yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine odaklanan stratejik rolünün sonucudur. Beş yıl boyunca, Ravenna tesisinde, üretim alanının iyileştirilmesi için sürecin mühendisliğini destekleyen ve müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş ürün çözümlerini araştıran mükemmellikle çalışan ekiplerinin becerilerine dayanan bir Ar-Ge yapısı uygulandı.

Tensil Pro, malzemelerin mekanik özellikleri için çevrimiçi bir algılama sistemidir.

Ürün kalitesini ve süreç verimliliğini artırmak için oluşturuldu. Tensil Pro, sıcak haddeleme işleminden başlayarak tüm metalik malzemelere, tüm manyetik ve manyetik olmayan çeliklere, alüminyum veya bakır alaşımlarına uygulanır.

Smart Line ise, Marcegaglia ve Fives arasındaki işbirliğinden, Tensil Pro ve Fives’ın endüstriyel otomasyondaki büyük deneyiminin birleşmesinden doğdu. Smart Line, sıcak haddeden bitmiş ürüne kadar tüm rulo dönüşümü üretim süreçlerini entegre eder.

Tensil Pro ve Smart Line, enerji tasarrufu ve üretkenlik artışı sayesinde üretim maliyetlerini en uygun hale getirmeye, özellikle otomotiv sektörü için daha fazla mekanik özellik homojenliği elde etmeye, farklı malzemeler ve çelik üreticileri arasındaki farklılıkları hafifletmek için girdi malzemesinden farklı olarak kalite ve süreç eğilimlerini incelemeye imkan verir.

Marcegaglia TV de ödül töreninin videosunu izleyin.

Daha fazla bilgi için:
Marcegaglia Ravenna
tel +39 . 0544 516 611
ravenna@marcegaglia.com

Bi̇ze ulaşin

MARCEGAGLIA TURKEY
Satış Ofisi

Acıbadem Mahallesi,
Çeçen Sokak 25,
A Kule Blok, D120, K23
34660 Üsküdar,
İstanbul • Türkiye
phone +90 216 510 3300
turkiye@marcegaglia.com

Subscribe to out Newsletter

Share on:

Comments are disabled.